تبلیغات
زنگ فوتبال - مهارت پاس دادن

یکی از مهارت های لازم و ضروری برای فوتبالیست پاس دادن است. بازیکنی که نتواند به خوبی پاس دهد، موفقیتی در فوتبال بدست نخواهد آورد. پاس دادن می تواند هم ساده و هم مشکل باشد. برای مثال وقتی بازیکنان حرفه ای با پاس های بلند همدیگر را در زمین بخوبی پیدا می کنند به نظر می رسد که پاس دادن مهارت ساده ای باشد. اما این افراد هزاران ساعت برای فراگیری این مهارت در میادین فوتبال سپری کرده اند.

به یاد داشته باشید که به سادگی پاس دهید، بدین معنی که پاس دادن به هم تیمی باید اولین گزینه پیش روی شما باشد بنابراین سعی کنید به نزدیک ترین هم تیمی خود پاس دهید(اما وقتی توسط مدافع حریف هدف قرار گرفته اید پاس ندهید).

سعی کنید پاس سالم و دقیقی برای هم تیمی خود ارسال نمایید خصوصا زمانی که از سوی مدافع حریف تحت فشار هستید خونسردی خود را حفظ نمایید. برای اینکه بتوانید بخوبی پاس دهید باید با انواع آنها و موقعیت هایی که از آنها استفاده می شود آشنا شوید.

انواع پاس دادن ها:

  • پاس بغل پا (Push Pass):

رایج ترین نوع پاس دادن در فوتبال، پاس بغل پا است. یادگیری این نوع پاس دادن ساده است و بعد از چند جلسه تمرین بازیکنان آنرا فرا می گیرید. اما برای ماهر شدن در پاس بغل پا باید مدتی زیادی تمرین نمایید.

  • پاس مستقیم (Wall Pass):

پاس مستقیم بخشی از تاکتیک بازی فوتبال است و اصطلاحا «یک و دو کردن» یا «بده و برو (give & go)» خوانده می شود. پاس مستقیم اگر در موقعیت مناسب استفاده شود می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

  • پاس بلند (Chip Pass):

پاس بلند با زدن ضربه به زیر توپ و فرستان آن به هوا اجرا می شود. توپ بعد از قرار گرفتن در هوا چرخش (پیچ) به عقب دارد که سبب می شود بعد از اصابت به زمین از سرعت آن کاسته شود.

  • پاس رو به عقب (Backward Pass):

این نوع پاس خصوصا زمانی که شما پشت به دروازه حریف هستید موثر است. پاس رو به عقب با ضربه پاشنه یا کف پا اجرا می شود.

  • پاس به فضای خالی (Passing into Space):

پاس به فضای خالی در بازی سریع و تهاجمی استفاده می شود. بازیکن آزاد با حرکت مناسب و قرار گرفتن در فضای خالی باید زمینه پاس را فراهم آورد و بازیکن صاحب توپ با نگاه به اطراف بازیکن مناسب را پیدا نماید.
طبقه بندی: آخرین ویدیو های ورزشی، 

تاریخ : دوازدهم شهریور 94 | 14:08 | نویسنده : گروه ثار الله... | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.